Vyhledat
  • SUNS

Jak si vybrat správný venkovní nábytek

Když svítí slunce a máte prostor venku, je jen málo věcí lepších než trávit dlouhé, líné dny venku, nasávat teplo a stolovat pod širým nebem.Máte-li ten správný venkovní nábytek, lenošení venku může být stejně příjemné jako relax v dobře vybaveném obývacím pokoji.


Vnější prostor je skutečně rozšířením vašeho vnitřního prostoru. Takže se díváme na to, že to vyzdobíme jako pokoj. Opravdu chci, aby to bylo velmi příjemné a velmi dobře promyšlené.


To znamená, že výběr nábytku zahrnuje víc než jen náhodné vybírání kusů v obchodě nebo na webové stránce. Nejprve potřebujete plán – který vyžaduje zjistit, jak budete prostor využívat a jak jej budete časem udržovat.


O radu jsme si popovídali s interiérovými designéry, zahradními designéry a zástupci nábytkářského průmyslu, což přesně byste měli zvážit před zařizováním vašeho venkovního prostoru.


Udělejte si plán


Před koupí čehokoli je důležité zamyslet se nad vaší větší vizí venkovního prostoru.

Opravdu si myslím, že venkovní nábytek má tři různá použití. Venku je stolování; používání vašeho venkovního prostoru jako obývacího pokoje; a lenošení a bazén. A každý má jiná pravidla.


Pokud máte velký venkovní prostor, může být možné umístit všechny tři funkce – jídelní kout se stolem a židlemi; prostor pro setkání s pohovkami, křesly a konferenčním stolkem; a prostor na opalování vybaven lehátky.


Pokud nemáte tolik místa – například na městské terase – rozhodněte se, které aktivity si ceníte nejvíce. Pokud rádi vaříte a bavíte se, zaměřte se na to, aby se z vašeho venkovního prostoru stalo místo k jídlu s jídelním stolem a židlemi. Pokud upřednostňujete relax s rodinou a přáteli, zapomeňte na jídelní stůl a vytvořte si venkovní obývací pokoj s pohovkami.


Když je málo místa, často doporučuje vzdát se lehátek. Lidé mají tendenci si je romantizovat, řekl, ale zabírají spoustu místa a mohou být používány méně než jiný nábytek. Lidé říkají, že je chtějí, ale pak se tam nacpou. Pokud nemáte prostor, neobtěžujte se s koupi lehátek.


Pokud ho absolutně musíte mít na opalování, přidejte na zeď nebo plot háčky, které mohou lenošku přidržet, když se nepoužívá.


Poznejte své materiály


Výrobci venkovního nábytku používají širokou škálu odolných materiálů, z nichž většina spadá do dvou skupin: ty, které mají být nepropustné vůči přírodním živlům a zachovávají si svůj původní vzhled po mnoho let, a ty, které časem zvětrávají nebo si vytvářejí patinu. .


Chcete-li, aby váš venkovní nábytek vypadal po celá léta jako nový, mezi dobré materiály patří ocel nebo hliník s práškovým nástřikem, nerezavějící ocel a plasty odolné vůči ultrafialovému světlu. Ale i tyto materiály se mohou změnit, když jsou dlouhodobě vystaveny živlům; některé vyblednutí, skvrny nebo koroze nejsou neobvyklé.


Můžete získat vysoce kvalitní plast odolný vůči UV záření, který se může dobře nosit a vypadat stejně několik let. V případě kovů s práškovým nástřikem pracujte s dodavatelem nebo nakupujte od značky, která používá vysoce kvalitní práškový nátěr, protože se hodně liší svojí kvalitou a dlouhou životností.

1 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše