Vyhledat
  • SUNS

Jak zařídit menší terasu?

Ve velkých městech se stále častěji setkáváme s novými moderními bytovými domy s terasami namísto klasických balkonů. I vy jste se právě nastěhovali do zcela nového bytu a hledáte inspiraci, jak oživit prázdný prostor na čerstvém vzduchu? DR studio CZ je odborníkem na náročné zahradní výzvy! Prohlédněte si naše tipy a zjistěte, jak zařídit malou terasu, abyste z ní vytěžili co nejvíce.


Podívejte se, jak zajímavě se dá zařídit menší terasa!


Přemýšlíte, jak zařídit malou terasu tak, aby se změnila na stylový prostor, kde budete trávit čas se svými blízkými, užívat si letní atmosféru a vychutnávat si pohled na bujné rostliny? I na první pohled velmi omezený prostor může být vkusný a funkční! S velkými změnami ve vaší zahradě byste měli začít od píky, tedy od podlahy. Zapomeňte na tmavé, malé obkladačky a vyměňte je za řešení, které dokonale zapadne do současných trendů - dřevěné nebo kompozitní desky, které dokonale imitují přírodní materiály. Na terasu byste neměli osazovat ani zábradlí - přímé propojení se zahradou vytváří pocit většího prostoru. Pokud se vaše terasa nachází na kopečku a přece jen ji chcete zajistit, doporučujeme nízké skleněné zástěny.
Jak vybrat nábytek na menší terasu?


Terasa je místo, které by mělo být ideálně na klidný odpočinek a chvíle nasycené letní pohodou. Abyste sobě a svým blízkým vytvořili optimální podmínky pro plnohodnotný odpočinek, měli byste vaši terasu vybavit pohodlným nábytkem. Výrobci zahradního nábytku dnes nabízejí mnohem více než jen standardní soupravy, které se často skládají jen ze stolu a židlí. Velmi oblíbené jsou hluboká křesla a modulové rohové pohovky. Pokud na vaší terase nemáte dostatek místa na vaši vysněnou pohovku/sofu/, můžete ji nahradit dvěma houpačkami. Velká hluboká "vajíčka" totiž dokonale ladí s moderním designem a zároveň poskytují výjimečné pohodlí pro vaše unavené svaly.


Pokud si chcete na své terase vytvořit malou jídelnu na čerstvém vzduchu, kde si budete vychutnávat odpolední kávu s přáteli či blízkými, zvolte si nadčasové řešení - stůl se soupravou židlí. V nabídce značky SUNS i ZUMM najdete jemné modely, které budou působit mimořádně snadno a elegantně. Za zmínku stojí model s rozkládací stolní deskou, díky kterému můžete na svou zahradní party pozvat i větší skupinu přátel.


Při koupi zahradního nábytku byste měli svou pozornost věnovat nejen jeho designu, ale i materiálu, ze kterého je vyroben. Jak zařídit terasu tak, aby negativní vnější vlivy neovlivňovaly její estetiku a funkčnost? Netrvejte na nábytku ze dřeva či rychle se ničících plastů, raději si vybírejte z inovativních materiálů. Modely vyrobené z umělého ratanu a vysoce kvalitního hliníku si hravě poradí i s nástrahami náročného vnějšího prostředí. Oba materiály se vyznačují výjimečnou odolností vůči vnějším vlivům. Chcete-li svému zařízení dodat přírodní nádech, rozšiřte svou zahradní kolekci o stůl z teakového dřeva. Teakové dřevo je, na rozdíl od zdejších druhů, známé svou odolností vůči extrémním teplotám, vlhkosti a mrazu i bez předchozí impregnace. Teak vděčí za své výjimečné vlastnosti zejména vysokému obsahu přírodních olejů a kyseliny křemičité, které výrazně rozšiřují

možnosti jeho využití.


Jak zařídit malou terasu tak, abyste se mohli kochat pohledem na zahradu bez ohledu na počasí?


Při zařizování terasy, vaší soukromé oázy klidu, nemůžete zapomenout na nábytek, který vás ochrání před UV zářením. Zapomeňte na malé slunečníky, které se rozkývaly při silnějším větru a procházely středem zahradního stolu. Jejich místo zaujaly moderní a pevné konstrukce, které vás ochrání před rozmary počasí a dodají vašemu zařízení doušek elegance. V naší nabídce slunečníků značky PLATINUM nebo SUNS najdete několik originálních modelů vyrobených z vysoce kvalitních materiálů - hliníku ošetřeného práškovou barvou a pevného voděodolného polyesteru impregnovaného polyuretanovou vrstvou. Do menších prostorů se obzvlášť hodí závěsné modely, které nezabírají téměř žádné drahocenné místo. Díky jejich pokročilému systému nastavení sklonu jednoduše zastíníte i ten nejnepřístupnějším koutek vaší terasy, aniž byste museli přesouvat samotný slnečník.Zaujímavou alternativou k slunečníkům jsou pergoly - minimalistické konstrukce, které se těší stále větší popularitě i mezi našimi zákazníky. Z dílny našich architektů pocházejí moderní modely se skládací střechou, kterou můžete rozložit pomocí praktického dálkového ovládání. Díky množství dalších doplňků (integrované osvětlení, skleněné boční panely, infračervené zářiče, stínící rolety) se více nemusíte obávat nečekaných změn počasí.Zahradní ohniště - vytvořte si romantickou atmosféru i na malé terase!


Díky čemu bude vaše terasa opravdu jedinečná? Přesně tak, díky originálnímu doplňku! Každý večer strávený na vaší terase může být opravdu nezapomenutelný, pokud její vybavení obohatíte o plynové ohniště. Tato moderní nizozemská ohniště jsou dostupná v různých velikostech, takže si snadno vyberete model, který dokonale zapadne do vašeho oblíbeného prostoru na čerstvém vzduchu. Všechny ohniště z naší nabídky splňují přísné bezpečnostní normy (o čemž svědčí i mnohé certifikáty) a během svého provozu nevytvářejí žádný kouř ani jiskry.

8 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše