Vyhledat
  • bratislava74

SKANDINÁVSKÁ TERASA: ZAHRADNÍ TRENDY

Působivá a pohodlná terasa ve skandinávském stylu je prostorem vedoucím k odpočinku a uklidňující relaxaci. Modernost se mísí s přirozeností a minimalismus a tlumené barvy s nespoutanou, živou přírodou... Jak zařídit útulnou terasu, za kterou by se nemusel stydět žádný obyvatel chladného Severu? Podívejte se na naše rady!Terasa ve skandinávském stylu - základní předpoklady

Terasa ve skandinávském stylu zaujme svou harmonií, útulným charakterem a přirozeností, která je umístěna na podstavci v zahradě. V zahradě inspirované Skandinávií dominují neutrální, světlé barvy s bílou a šedou v popředí, dřevo a další materiály prohřívající kompozici, pohodlný nábytek napomáhající relaxaci.


Terasa ve skandinávském stylu: květináče


Rostliny jsou důležitým prvkem každé terasy. Pro všechny, kteří se nemohou pochlubit zahradnickým citem, máme skvělou zprávu: Skandinávským zahradám dominují odrůdy nenáročné na pěstování, které nevyžadují zvláštní péči. Kompozici dominují stálezelené jehličnany, nízké keře, mechy, okrasné trávy a lišejníky. Skalka u terasy bude krásnou zahradní dekorací. Mezi druhy v zahradě patří vřes, brusinka, dřín i jasmín. Pamatujte, že přehánění se zde nedoporučuje. Nejlepšího efektu dosáhnete, když se rozhodnete pro více druhů s jednotnou barvou.

kryty na zahradní nábytek


Přemýšlíte, jak ochránit svůj zahradní nábytek na zimu? Technrattanové rámy mohou bezpečně zimovat na terasových prknech, pokrytých vzdušným, lehkým potahem (kvalitní potahy z inovativního polyesteru RIP-STOP nabízí holandská značka Aero Cover). Uchovávejte polštáře a sedadla na suchém místě.


Venkovní jídelna - sestava ASTI


Zahradní nábytek ASTI je ideální nabídkou pro lidi, kteří rádi tráví teplá odpoledne se svými blízkými. Umístěním víceprvkové sestavy do srdce terasy vytvoříte funkční jídelnu, která se stane oblíbeným místem setkávání členů domácnosti a hostů. Snídaně v probouzející se přírodě, party pod širým nebem a nedělní grilování jsou malé, ale důležité požitky, které dodávají letním dnům barvu!


Terasová pergola MARANZA - funkční terasa ve skandinávském stylu


Terasa ve skandinávském stylu má být dovedena k dokonalosti po estetické i užitné stránce. Domácí prostor bude maximálně funkční bez ohledu na počasí, když jej zastřešíte moderní celoroční pergolou.

Terasa ve skandinávském stylu: střecha MARANZA


Terasová pergola z řady MARANZA je celá vyrobena z práškově lakovaného hliníku. Jednoduchou kompozici harmonicky doplní minimalistická, bílá nebo antracitová konstrukce. Základem konstrukce jsou pevné profily trvale připevněné k zemi, které zůstávají stabilní i za velmi větrného počasí. Odolný rám je oporou pro nastavitelnou lamelovou střechu. Použitý mechanismus je poněkud podobný tomu u žaluzií. Pomocí ručního spolehlivého systému můžete měnit úhel lamel, a tak ovládat množství slunce dopadajícího na terasu. Naplocho položené lamely vytvářejí kompaktní a vodotěsný povlak. Díky MARANZE nebudou vaši relaxaci na čerstvém vzduchu narušovat tropická vedra linoucí se z nebe nebo déšť.


Relax v rytmu hygge - zahradní krbVaše terasa ve skandinávském stylu získá krásnou dekoraci, pokud ji obohatíte o krb na terasu. Stylové, dřevěné nebo kompozitní, surové krby udělají vnější zónu útulnou a atmosférickou a odpočinek v ní bude mimořádně uklidňujícím zážitkem. Pece navržené výrobcem Happy Cocooning jsou poháněny plynem. Neprodukují štiplavý kouř ani jiskry, takže jejich použití (i na krytých terasách) nepředstavuje žádné nebezpečí.

V prodeji najdete nejen zahradní krby různých velikostí a provedení, ale také praktické doplňky zvyšující možnosti a bezpečnost používání přístrojů - skleněné kryty na ochranu před případným popálením, odkládací stolky na odkládání válců a sady bočních polic.

14 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše