Vyhledat
  • bratislava74

ZAHRADNÍ OSVĚTLENÍ – INSPIRACE PRO ZMĚNU

Napadlo vás někdy, jak důležité je zahradní osvětlení při utváření charakteru vašeho venkovního prostoru? Inspirace prezentované na našich stránkách ukazují, jak moc lze na zahradě změnit správně vybraná a pečlivě rozmístěná svítidla. Na co nezapomenout při kompletaci zahradních svítidel? Jaké produkty vám pomohou dosáhnout požadovaného efektu? Šek!Funkční a efektní zahradní osvětlení - inspirace


Jednou z posledních fází návrhu exteriéru domu je zahradní osvětlení. Inspirace prezentované v katalozích zdůrazňují význam osvětlení při formování estetiky aranžmá a zvyšování jeho funkčnosti. Zahradní lampy by měly být umístěny nejen v odpočinkové zóně, ale i na dalších místech - u vchodu do domu a brány, kolem cest a příjezdové cesty, na zdi domu, u prvků drobné architektury a rostlinných kompozic . Světlo vrhané zahradními lampami usnadňuje orientaci na pozemku po setmění, tvaruje prostor, zdůrazňuje prvky, které stojí za to vystavit, vytváří romantickou, uklidňující atmosféru napomáhající odpočinku pod hvězdnou oblohou, zvýrazní číslo domu... Díky osvětlení terasy a zbytku zahrady, prostor kolem domu je plně funkční bez ohledu na čas.


Při kompletaci zahradních lamp nepoužívejte náhodu. Zahradní osvětlení je stejně jako ostatní prvky venkovního vybavení v neustálém kontaktu s faktory, které mohou narušovat jeho provoz. Neopatrnost v tomto ohledu může mít vážné následky v podobě selhání. Abyste zajistili, že silný déšť nebo sněžení nezpůsobí nebezpečný zkrat nebo poškození zařízení, vybírejte pouze lampy vhodné pro venkovní použití. Zda lze dané zařízení instalovat před dům či nikoli, označuje mezinárodní IP (International Protection Rating), které se skládá ze dvou číslic. První určuje stupeň odolnosti svítidla vůči pevným předmětům (hlavně prachu a nečistotám), zatímco druhý - vůči pronikání vody. Modely s minimálním parametrem IP44 jsou vhodné pro instalaci do otevřeného prostoru. Důležité je, že lampy pracující pod vodou (například ve fontánách nebo jezírkách) vyžadují větší ochranu (jejich IP by nemělo být menší než 67).


Není neobvyklé, že nutnost kabeláže znesnadňuje instalaci standardního osvětlení na terasu. Solární lampy jsou oblíbenou alternativou ke standardním zařízením. Proč se vyplatí vybavit zahradní terasu osvětlením s modely na solární pohon?Ekologické zahradní osvětlení - inspirace pro trendy


Bezpečné použití, snadné použití, šetrné k peněžence a planetě, efektivní ... To jsou jen některé z mnoha výhod moderních solárních zahradních lamp. Chcete-li zjistit, jak lampy fungují, podívejte se dovnitř. Inovativní zařízení se skládají ze solárního článku, malého akumulátoru (baterie), žárovky (obvykle LED diody), soumrakového senzoru a volitelně i pohybového senzoru. Takto konstruované lampy nepotřebují k provozu elektřinu ani baterie. Pohání je to, čeho je na zahradě dostatek – slunce. Díky fotovoltaickému panelu se sluneční paprsky přeměňují na energii dodávající diodu. Moderní solární lampy mohou vyzařovat teplé a studené světlo různé intenzity.


Výběrem solárních zahradních lamp získáte ekologické, levné a efektní osvětlení, které dodá kouzlo venkovnímu prostoru. Fotovoltaika je inovativní, ekologická technologie, která umožňuje výrobu tzv čistou energii, bez vypouštění jakýchkoli výfukových plynů a uvolňování dalších toxických látek do atmosféry. Navíc se nemusíte obávat zdlouhavé a problematické instalace. Pro osvětlení prostoru stačí umístit nebo zavěsit lampu na vybrané místo. Ze způsobu nabíjení svítilen vyplývá další výhoda zařízení - jejich hospodárnost. Nákup solárních světel je jednorázová investice, protože náklady na jejich údržbu a provoz jsou nulové. Když slunce zapadne, nemusíte sami rozsvěcovat všechny lampy – díky senzorům se zařízení zapne přesně, když je potřeba.Jak vytvořit ekologické a efektivní zahradní osvětlení?


Inspirace najdete v katalogu SUNS! Zde jsou některé z nejzajímavějších modelů, které doplní jakékoli aranžmá.


Zahradní osvětlení - inspirace s lampami KATE v hlavní roli


Stylové a funkční zahradní osvětlení? Inspirace z katalogu Suns jistě splní vaše očekávání! První položka na seznamu nejzajímavějších modelů solárních svítidel patří KATE - kónické solární svítidlo připomínající klasickou lucernu. Model KATE je dostupný v několika verzích lišících se velikostí a barvou (na výběr je z bílého a antracitového modelu). Lampa je vyrobena ze dvou materiálů - práškově lakovaný hliník a teak. Nebyla náhoda, že si designéři vybrali právě oni. Kov a exotický teak se vyznačují mimořádnou odolností vůči vnějším vlivům a mechanickému poškození. Můžete si být jisti, že lampa umístěná na terase bude v perfektním stavu po mnoho let. Lampy KATE jsou univerzálním doplňkem do zahrad navržených v různých konvencích. Díky dřevěným vložkám lampa zapadá do zelené scenérie a stává se její ucelenou součástí.Lampa KATE je vybavena masivní rukojetí, která umožňuje její zavěšení na stojan. Když slunce nesvítí, můžete své zařízení nabíjet pomocí přiloženého kabelu USB-C. KATE, stejně jako ostatní lampy s logem Suns, může pracovat ve třech různých režimech lišících se intenzitou světla.


Osvěžující FAY - originální akcent v módní zahraděŘetězová lampa? Proč ne! Inspirace pro zahradní osvětlení v podání značky Suns jsou nejlepším důkazem toho, že nekonvenční řešení na zahradě perfektně fungují! Solární lampy z řady FAY osloví každého estetika, který si cení originálního designu. Solární lampy jsou k dispozici v několika verzích a jsou vyrobeny z práškově lakovaného hliníku a struny, přesněji z odolného polypropylenového lana. Použitý materiál je odolný proti vlhkosti, mrazu a oděru. Vypadá skvěle a dodává lampě dekorativní charakter.


Lampa je lehká, můžete ji pohodlně přenášet z místa na místo. Vypadá skvěle jak sólo, tak v duetu se stejným modelem jiné velikosti.Moderní zahradní osvětlení - inspirace z katalogu Suns


Lehká, minimalistická a univerzální… Tady je lampa COCO!Největší výhodou svítidel COCO je jejich jednoduchá, čistá forma. Sklo je zasazeno do tenkých bílých nebo antracitových kovových rámečků. Celek působí decentně a elegantně. Ozdobná rukojeť dodává lampě kouzlo. Skleněné stěny nepotlačují světlo, díky čemuž svítidlo dokonale prosvětlí prostor.

17 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše