Vyhledat
  • bratislava74

Zahradní slunečníky - který si vybrat?

Mohutný slunečník je vítaným společníkem v každé zahradě. Vybavení z nabídky předních výrobců nemá téměř nic společného s malými a nestabilními kulatými modely, se kterými jsme se ještě donedávna setkávali při posezení na většině teras. V současnosti najdeme v obchodech se zahradním vybavením výjimečné slunečníky, které velmi dobře plní svou funkci a zároveň stylově zdobí prostor. Dnes se pokusíme najít odpověď na známou otázku: se kterým zahradním slunečníkem si budete moci užívat vaši zahradu bez ohledu na počasí? Jakou barvu by měl mít váš zahradní slunečník? Přečtěte si naše rady a dodejte své zahradě zcela nový rozměr!Odolný zahradní slunečník - který model vydrží roky v perfektním stavu?


Prvním parametrem, kterému byste měli při koupi zahradního vybavení věnovat větší pozornost, je kvalita materiálu. Nábytek, dekorace a zahradní slunečníky jsou neustále vystaveny počasí, které dříve či později poznamená jejich vzhled a funkčnost. Jaký zahradní slunečník byste si měli vybrat, aby vydržel dlouhou dobu? Pokud si chcete být jisti, že dlouhodobé působení UV záření, vysokých a nízkých teplot či deště neovlivní stav vašeho slunečníku, vyberte si model vyrobeny z materiálů s vysokou odolností.


Při představování nabídky zahradních slunečníků nemůžeme vynechat vybavení značky PLATINUM i SUNS. Produkty z dílny holandských designérů jsou nádherným spojením estetiky a praktičnosti. Bez ohledu na to, který model vám bude dělat společnost při odpočinku na zahradě, můžete si být jisti, že jste si vybrali dobře. Každý slunečník z rozsáhlé nabídky této známé značky je vyroben z materiálů, které si hravě poradí i s vrtochy letního počasí. Konstrukce z práškově ošetřeného hliníku je mimořádně stabilní za každého počasí a navíc nerezaví. Na odolné nerezové konstrukci je napnutá plachta z vysoce kvalitního polyesteru impregnovaného polyuretanem. Vysokokvalitní tkanina vám zajistí nejen uklidňující stín, ale ochrání vás i před škodlivými účinky UV záření a deštěm.


Rozumný výběr zahradního slunečníku, nebo pohodlí na prvním místě!


Při testování modelu, o který máte zájem, byste svou pozornost měli věnovat způsobu otevírání jeho vrchní části. Pokud se rozhodnete pro velký a poměrně těžký deštník, nezapomeňte zkontrolovat, zda způsob jeho otevírání a skládání není příliš složitý a problematický. Slunečníky značky PLATINUM i SUNS jsou vybaveny jednoduchými mechanizmy, díky kterým nebudete při jejich rozkládání potřebovat žádnou sílu.


Malý, velký, klasický, závěsný ... Jaký zahradní slunečník si koupit?


Nabídka produktů značky PLATINUM i SUNS je opravdu široká. To, který model nejlépe zapadne do vaší zahrady, závisí zejména na prostoru, který máte k dispozici. V široké nabídce zahradních slunečníků najdete elegantní kulaté slunečníky RIVA, které se ideálně hodí na menší terasy, jakož i velké modely s průměrem několik metrů, které před sluncem ochrání i tu největší soupravu

zahradního nábytku.


Sladit zahradní slunečník s klasickou soupravou, která sestává ze stolu a židlí, není žádný nadlidský výkon. Problém však nastává, pokud si na čerstvém vzduchu chcete zařídit pohodlné zákoutí v "obývákovém" stylu a hlavní roli na podestě vaší terasy nehraje tradiční souprava, ale velká modulová rohová pohovka s křesly. Jaký zahradní slunečník koupit na velkou terasu? V této situaci je lepší upustit od slunečníků s nohou uprostřed, a místo nich hledat alternativu v podobě modelů s lomenou závěsnou konstrukcí. Slunečníky CHALLENGER nebo VOYAGER nádherně zapadají do elegantně zařízeného prostředí, nezabírají místo a neomezují pohyb na terase. Mimořádně užitelný je zejména několikastupňový systém nastavení sklonu jejich vrchní části. Díky pokročilé konstrukci lze vrchní část slunečníku otáčet o 360 stupňů a naklánět ji v libovolném směru. Snadno tak zastíníte i ten nejhůř dostupným kout vaší terasy.


Jakou barvu by měl mít váš zahradní slunečník?


Zahradní slunečníky a polštáře v sytých, křiklavých barvách a divokých vzorech se pomalu stávají minulostí. Jakou barvu bychom si tedy měli zvolit pro nový zahradní slunečník? V moderních zahradách převládají tlumené zemité barvy - hnědá, béžová, antracitová či slonovinová. Obáváte se, že povrch krémového zahradního slunečníku rychle pokryjí nevzhledné skvrny? Starosti můžete hodit za hlavu! Tkanina díky zmiňované ochranné vrstvě z polyuretanu neabsorbuje vodu ani nečistoty, takže si zachovává svůj bezchybný stav i při kontaktu se zdánlivě škodlivými vlivy.

Při výběru deštníku v tmavých barvách zaměřte svou pozornost na kvalitu látky. V nabídce holandského výrobce najdete slunečníky s plachtami z látek první, druhé, třetí nebo čtvrté třídy. Každá třída se vyznačuje specifickou odolností proti blednutí. S intenzivním UV zářením si bezkonkurenčně poradí zejména materiály nejvyšší čtvrté třídy. Tyto látky začínají měnit svou barvu nejdříve po 350 dnech používání.


Jak pečovat o zahradní slunečník?


Jednoduchým způsobem, jak prodloužit životnost slunečníku a minimalizovat účinky počasí, je doplnit zahradní vybavení praktickým ochranným krytem. V DR studio CZ najdete moderní ochranné kryty značky AeroCover, které se výrazně liší od modelů z nabídky jiných obchodů. Čím? Především inovativními materiály a střihem. Výrobky ze série AeroCover jsou ušity z dvouvrstvé látky, která se skládá z polyesteru a membránové vrstvy. Díky své inovaci jsou tyto kryty prodyšné, a tedy se pod jejich povrchem nemnoží žádné bakterie ani plísně. Kromě toho si materiál zachovává svou pružnost za každého počasí, dokonce i v silných mrazech.


Zahradní slunečníky s LED osvětlením - seznamte se s modelem CHALLENGER GLOW

Přemýšlíte, jaký zahradní slunečník si vybrat, abyste si naplno užili možnosti ukryté ve vaší zahradě a zároveň dodali tomuto prostoru nádech luxusu? Odpověď na tuto otázku je jednoznačná - CHALLENGER GLOW! Designéři, kteří stojí za úspěchem našich nejprodávanějších modelů, dokázali mistrovským způsobem rozšířit standardní funkce slunečníků. Vnitřní stranu velkých slunečníků čtvercového i osmiúhelníkového tvaru totiž obohatili o LED pásy. Úsporné diody vytvářejí světlo, které se zpod slunečníku příjemně rozlévá po celé zahradě a vytváří ideální podmínky pro odpočinek na čerstvém vzduchu bez ohledu na to, kolik je právě hodin.

2 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše