Vyhledat
  • bratislava74

Zahradní solární svítidla - ekologická náhrada klasického osvětlení

Osvětlení hraje obrovskou roli při zařizování jakýchkoli prostor, ať už v interiéru nebo na zahradě. Pečlivě umístěné lucerny a zahradní lampy dokážou zvýraznit vizuální i funkční hodnoty každé zahrady. Ve tmě podtrhnou kouzlo rostlin a zahradních jezírek, zdůrazní architektonické detaily, osvětlí číslo domu, vchod, terasu i chodníky ... Právě díky nim vypadá zahrada nádherně nejen přes den, ale i po setmění.


Instalace standardních elektrických žárovek se často spojuje s menšími nebo většími problémy. Jedním z nich je i potřeba připojení osvětlení ke zdroji elektrické energie, což může značně omezit naši kreativitu. Kromě toho je osvětlení ve vaší zahradě v neustálém kontaktu s faktory, které mohou negativně ovlivnit jeho stav. Do zahrady mohou být nainstalovány pouze správně navržená svítidla s vysokým krytím IP (minimálně IP44). Toto číslo znamená, že lampy jsou odolné vůči pevným částicím (prachu a špíně) a vodě. Je libo osvětlit zahradní jezírko či fontánu? Zařízení, která jsou určena pro práci pod vodou, potřebují ještě větší ochranu s minimálním krytím IP67. Časem se však ukázalo, že solární lampy jsou mnohem praktičtější a ekologičtější alternativou ke klasickým elektrickým svítidlům.Na jakém principu fungují tato zařízení?


Zahradní solární lampy svítí díky obnovitelné, bezplatné a plně ekologické energií - slunci. Každá lampa tohoto typu se skládá mimo jiné z baterie, solárního článku, LED diody (nebo jiné žárovky), senzoru soumraku a v některých případech i z senzoru pohybu. Jejich fungování je zcela jednoduché: sluneční paprsky dopadají na solární článek a mění se na energii, která se dále hromadí v baterii.

Po západu slunce se aktivuje senzor, který rozsvítí lampu. Solární svítilny jsou plně automatické, což znamená, že v případě potřeby se samy automaticky zapínají. Jediné, na co je třeba pamatovat při jejich používání je, že tyto lampy musí být umístěny na místech, kde na ně budou co nejdéle dopadat sluneční paprsky. Modely umístěny v stinných zákoutích vaší zahrady nebudou mít dostatek světla na úplné nabití.


Moderní solární osvětlení: ekologické i ekonomické


Koupí zahradního solárního osvětlení chráníte životní prostředí i svou peněženku. Solární lampy svítí díky tomu, čeho je venku dostatek - slunci. Při provozu zařízení poháněných bezplatnou a obnovitelnou energií nevznikají žádné náklady na údržbu. Vysoce kvalitní modely jsou navíc vyrobeny z materiálů s mimořádně dlouhou životností. Můžete si být jisti, že nové lampy vyrobené z hliníku ošetřeného práškovou barvou, skla a exotického dřeva vám budou v perfektním stavu sloužit mnoho let.


Řešení značky SUNS - zahradní solární osvětlení v podobě luceren


Hledáte funkční a zároveň zajímavá solární osvětlení? Jste na správném místě! Jsme si stoprocentně jisti, že moderní zahradní lampy z dílny designérů značky SUNS osloví i ty nejnáročnější milovníky zahradního designu, kteří umí ocenit i nekonvenční řešení. V nabídce výrobce najdete široký výběr solárních svítidel, které výrazně připomínají svítilny. Zmiňme například minimalistické modely geometrických tvarů, které jsou vyrobeny z kovu a skla (JACK, COCO), svítilny s dřevěnými teak prvky (KATE a TOM) a designové svítilny vyrobené z lana, kovu a týkového dřeva (FAY). Každý model je vybaven rukojetí, která nejen usnadňuje jeho přenášení, ale díky ní ho můžete pohodlně zavěsit na stojan nebo na větev stromu. Pro výrobu lamp byly použity materiály s vysokou odolností vůči mechanickému poškození a vnějším vlivům. Můžete si být jisti, že si solární svítidla zachovají svou bezchybnou formu i při každodenním kontaktu s intenzivním UV zářením, rosou, deštěm či extrémními teplotami. Solární lampa s logem značky SUNS je praktickým doplňkem, ale i vkusnou dekorací. Zajímavé svítilny dokonale odpovídají nejmodernějším trendům v zahradním designu. Svítidla s logem značky SUNS vypadají dokonale v minimalistických zahradách, ale i v těch, které jsou inspirovány rustikálním stylem. Díky nenápadnému akcentu bude vaše terasa, pergola či zahrada ještě krásnější.


Každá ze zahradních solárních lamp může svítit ve třech různých režimech s různou intenzitou světla. Vybrat si můžete jeden ze tří režimů: 30%, 50% a 100%. Maximální nepřerušená doba fungování lampy je až 10 hodin. Energeticky úsporná dioda může vytvářet intenzivní světlo nebo jen jemně zářit. Zamračilo se? Žádný problém! Každá lampa je dodávána s kabelem USB-C, který vám ji v případě nouze umožní rychle nabít.


Příslušenství k zahradnímu solárnímu osvětlení


V DR studio CZ se o zahrady staráme opravdu komplexně, proto v naší nabídce naleznete nejen zajímavé zahradní solární lampy, ale i stojany. Díky stabilním a pevným konstrukcím v různých velikostech zvýšíte možnosti využití své solární lampy. Svítidlo zavěšené na stojanu se bude nádherně doplňovat například s luxusní sedací soupravou.

4 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše